14 maja 2026 r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach w Mediatece w Tychach. Była to podróż po historii ich małej ojczyzny – Tychów. Dzieci poznały herb miasta, najważniejsze zabytki, legendę o Tychach, znane osoby związane z miastem, osiedla, zakłady przemysłowe, ośrodki kultury i rekreacji oraz dowiedziały się, jak funkcjonują władze miasta.
Spotkanie było pełne ciekawostek, rozmów i odkrywania miejsc. Duże zainteresowanie wzbudziły opowieści o dawnych Tychach oraz charakterystycznych miejscach miasta. Po części edukacyjnej dzieci z kolorowały wybrane zabytki i symbole Tychów. Powstałe prace utworzyły wystawę, która stała się podsumowaniem zajęć.
Warsztaty były nie tylko ciekawą lekcją historii, ale także doskonałą okazją do rozwijania patriotyzmu lokalnego i budowania dumy z miejsca, w którym żyją.
E. Cywińska, M. Straus-Bienias