Dnia 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu upamiętnienie jednego z najważniejszych momentów w historii Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym uczniowie klasy 7c przedstawili przygotowaną część artystyczną. Podczas występu przypomniano znaczenie tego doniosłego aktu prawnego, który był pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Uczniowie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyli swoim kolegom i nauczycielom realia tamtych czasów oraz wartości, które przyświecały twórcom konstytucji. Szkolny chór pod opieką pani K. Pyrkosz zaprezentował pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.
A.Kuglarz-Bieczyńska, J. Nowak-Deja, E. Tatoj